Gwarancja: 24 miesięcy

Zestaw 25 testów do określania CRP, do analizatora immunochromatograficznego FIA8000. Zastosowanie w placówkach medycznych do szybkich badań na miejscu (POCT).

CRP występuje w wielu miejscach naszego ciała i stanowi białko fazy ostrej, produkowane przez wątrobę w reakcji na infekcję mikrobiologiczną lub uraz tkanki. Białko C-reaktywne to substrat fazy ostrej, który uczestniczy w reakcji precypitacji z C-polisacharydem bakterii pneumokoków i jest to niespecyficzny komponent odpornościowy. Badania wykazały, że określone poziomy hs-CRP zdają się korelować z miażdżycą tętnic oraz ostrym zawałem mięśnia sercowego. Dodatkowo hs-CRP stanowi marker stanu zapalnego u pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym.


Przeznaczenie

Ocena ryzyka chorób zapalnych układu sercowo-naczyniowego
Skuteczny wskaźnik chorób układu krążenia
Wskaźnik powszechnych infekcji, pomaga zróżnicować infekcje bakteryjne i wirusowe.


Znaczenie w diagnostyce

Szybki test hs-CRP służy do wykrycia oraz oceny stopnia infekcji, uszkodzeń tkanki i stanów zapalnych. Test hs-CRP może być stosowany do wykrywania niższych stężeń CRP w surowicy lub osoczu.
Wyznacznik ten jest przydatny w zapobieganiu oraz ocenie ryzyka występowania chorób układu sercowo-naczyniowego. W połączeniu ze stosunkiem cholesterolu całkowitego do HDL-C, marker ten jest dokładniejszy niż inne wyznaczniki ryzyka, w przewidywaniu chorób układu sercowonaczyniowego.


Parametry testów CRP

Zakres pomiaru: 0,5-200 mg/l
Próbka: krew pełna lub z opuszka palca, osocze, surowica
Cut-off: 3 mg/L; 10 mg/l
Dolny próg wykrywania ≤ 0.5 mg/l
Dokładność wewnątrz serii (n=10) ≤ 10%
Odtwarzalność ≤ 15%

Zestaw zawiera:

25 Jednostopniowych testów hs-CRP w zamkniętym opakowaniu z środkiem osuszającym
25 Pipet jednorazowych
25 Rozpuszczalników
Instrukcja użytkownika
Karta SD