Wysyłka od: 100.00 PLN
Taśmy służą do plastrowania, zwanego tapingiem. To metoda zapobiegania i leczenia urazów mięśni oraz stawów. Kolorowe taśmy może nosić każdy – niezależnie od wieku czy płci. Terapię zaleca się przy wielu schorzeniach. Jest na tyle uniwersalna, że warto stosować ją jako sposób na uśmierzanie bólu po kontuzji stawów i mięśni oraz po operacjach, bo przyspiesza redukcję stanu zapalnego, zanik obrzęków, wchłanianie blizn i zwłóknień.

Pod skórą na skutek urazu przestrzeń między skórą a mięśniami zmniejsza się. Zwężenie w efekcie doprowadza do ucisku na receptory bólowe. W odpowiedni sposób naklejając taśmę tak by podnieść skórę zwiększają przestrzeń pod nią, spowodujemy że, działa przeciwbólowo, wzmaga przepływ limfy i uszkodzona tkanka goi się szybciej. Dodatkowo podczas ruchów taśma pracuje ze skórą masując ją. Naklejając taśmę można zmieniać przebieg mięśnia lub powięzi. To sprawia że wcześniej bolesny ruch można wykonać bez dolegliwości bólowych.

Właściwości plastrów medycznych:
  • Może się rozciągać 130-140% swojej długości spoczynkowej.
  • Rozciąga się tylko na długość.
  • Grubość plastra jest taka sama jak ludzkiej skóry.
  • Na plastrach nie ma maści ani lekarstw.
  • Można je nosić przez kilka dni.

Taśmy są przepuszczalne dla powietrza i wody, nie uczulają, można się z nimi kąpać. Prócz względów estetycznych nie udowodniono, by kolor taśmy miał znaczenie.

Wysokiej jakości taśmy od koreańskiego producenta WeTape Inc. Plastry posiadają rekomendacje Korea Balance Taping Medical Association.

Taśma jest przeznaczona do stosowania na delikatnej skórze dziecka.

Opakowanie: 1szt.
Rozmiar: 5cm szerokości, długość 5m